Щоб обраний дизельний генератор прослужив весь відведений йому експлуатаційний термін, необхідно дотримуватися ряду правил при роботі з ним. Більшість поломок і неприємностей, які відбуваються з дизельними генераторами, можна було б уникнути при правильному використанні установок.
Технічним обслуговуванням ДГУ повинні займатися тільки професіонали, які знають повне керівництво по експлуатації, все характеристики пристрою, його конструкцію і особливості. Але навіть при звичайній роботі з ДГ варто дотримуватися ряду правил по експлуатації.
Що потрібно знати при використанні дизельних генераторних електростанцій
Перш за все, необхідно включити дизельний генератор, але зробити це також необхідно акуратно.
Включення ДГ
Перш ніж почати користуватися генератора, а також в разі запуску після тривалого простою, варто дотримуватися наступного порядку дій:
- Для початку необхідно провести візуальний огляд ДГ. Якщо нічого не впадає в очі, перевірте також допоміжне обладнання таке, як щити і панелі.
- Далі необхідно упевнитися в справності системи запалювання.
- Переконайтеся, що заряд акумуляторів на достатньому рівні.
- Перевірте паливну систему на відсутність повітря.
- Заправте внутрішній контур охолодженої рідиною, наприклад, водою, тосолом або антифризом. Таким чином, необхідно провести перевірку циркуляції рідини. Показником справної роботи буде відсутність протікання в системи охолодження, змащення або паливоживлення. Якщо така проблема є, то необхідно підтягнути затискачі, що ущільнюють хомути і гайки.
- Переконайтеся, що конструкція повітряної заслінки дизельного генератора герметична.
У разі виникнення будь-яких проблем не варто намагатися вирішити їх самостійно, якщо у Вас немає належного досвіду роботи і знань в даній сфері. Зверніться до професіоналів, які не тільки знають правила по експлуатації та техніки безпеки, а й мають досвід роботи з різними проблемними ситуаціями.
Якщо ж передпускова перевірка пройшла добре, тоді варто ознайомитися з повним переліком правил по експлуатації дизель генератора.
Основні правила експлуатації ДГ
- Спочатку проведіть зовнішній огляд генератора, і тільки потім приступайте до безпосереднього запуску. Під час зовнішнього огляду не повинні бути виявлені які-небудь сторонні предмети на рухомих деталях ДГ. Також варто перевірити цілісність кожуха, наявність тріщин, візуальних дефектів і протікання, про які ми розповіли вище.
- Не забувайте здійснювати профілактичні процедури, своєчасне проведення яких сприяє безперебійній роботі генератора, а також допомагає запобігти непередбачені поломки. До основних профілактичних робіт відносяться: чистка генератора від пилу, що накопичився, бруду і слідів підтікання масла, якщо такі є. Чищення необхідно проводити спеціальними водорозчинними промисловими миючими засобами.
- Заміна масла повинна проводитися регулярно. Повну заміну варто проводити тільки після того, як установка пропрацювала 1000 годин. Але не забувайте стежити за напрацюванням дизеля, щоб провести заміну масла своєчасно.
- Нормальною для запуску температурою масла вважається температура в 30-35 ° С. Дизельний генератор бажано в мінімальному обсязі використовувати на холоді. Якщо ж такого використання не уникнути, радимо ознайомитися з порадами професіоналів для безпечного запуску дизельної електростанції взимку.
- Не забувайте, що в разі виникнення будь-яких несправностей або некоректної роботи генератора, не варто самостійно намагатися лагодити пристрій без наявності належних знань і досвіду в даній галузі.
- Не використовуйте генератор для роботи без навантаження занадто довго. Експлуатація в такому режимі довше 30 хвилин може позначитися підвищеним зносом деталей.
- Важливо пам’ятати про просідання колінчастого вала. Він розташований картері дизеля, і правильне положення даного елементу відповідає за правильну роботу дизель електростанції. Якщо поточний стан вала нижче первісного, то робота генератора буде негативно позначатися на опорних підшипниках, руйнуючи їх.
- Перевіряйте навантаження, що підключається до генератора, вона не повинна перевищувати максимально допустиме значення.
- Тривалий простій також не рекомендується. Це може привести до зміни параметрів гнучкості певних елементів установки. Тому рекомендується використовувати генератор (але не вхолосту), як мінімум, протягом години раз на місяць.
При покупці дизельної генераторної електростанції переконайтеся в дотриманні всіх технічних норм. Технічні фахівці також повинні провести інструктаж і розповісти про правила експлуатації електричних генераторних установок. Обслуговування дизельних генераторів повинні проводити тільки кваліфіковані і досвідчені майстри. Це допоможе уникнути передчасних поломок і продовжить експлуатаційний термін Вашого пристрою.