Кожного потенційного покупця електростанції, будь-то бензинової або дизельної, цікавить питання витрати палива. Адже крім вкладення коштів у придбання пристрою є і інші статті витрат, як паливо. У даній статті хотілося б написати про те, якою може бути витрата палива дизель генератора 10 або 100 кВт і від чого вона залежить.
Отже, паливо витрачається в процесі запуску генератора і вироблення ним електрики, яке вимірюється в кВт/год.
Пропонуємо розглянути 7 факторів, які впливають на витрату палива дизельного генератора:
1. Існує залежність витрати палива від навантаження на генератор. По-перше, кожен виробник завжди в паспорті або каталозі на обладнання надає цифри, скіль
ки буде споживати ДЕС при навантаженні в 50%, 75% і 100%. Перед покупкою, попередньо проводять розрахунки необхідної потужності генератора і додають невеликий % запасу, для того, щоб в моменти пікового навантаження генератор впорався зі своїм завданням і довше прослужив. Найбільш рекомендованим можна назвати навантаження в 75%, воно дозволяє працювати двигуну з навантаженням, але не піковим, при якому відбувається підвищений знос. У той же час, виробник не рекомендує використовувати ДГУ при навантаженні нижче 30-40%, тобто фактично вхолосту, так як може відбуватися перегрів генератора. Витрата палива на холостому ходу дизель генератора тягне за собою економічну неефективність, адже вартість 1 кВт електроенергії буде досить високою. Як і в житті, в роботі електростанції повинна бути “золота середина”, це заощадить чимало ваших коштів.
2. На витрату палива здатна впливати і погода. Так-так, саме температура, тиск
(мається на увазі атм. тиск в залежності від висоти над рівнем моря) і навіть вологість повітря можуть вплинути на споживання. У літній і зимовий час року, в першу чергу, паливо відрізняється в’язкістю, а значить і ступенем згоряння, що безпосередньо впливає на ККД ДЕС. Саме тому часто рекомендують використовувати в різні пори року різний вид дизеля. Адже в холодну пору не складає труднощів використовувати дизельне паливо, розраховане на температуру -30 або -40 градусів.
3. Якість палива. Це дуже важливий фактор, адже від нього не тільки залежить витрата, але і термін служби двигуна. А це, при вартості генераторної установки, необхідно враховувати. Неякісне паливо здатне роз’їдати, залишати нагар, відкладення на деталях, що сприяє швидкому зносу і ремонту.
4. Кількість відпрацьованих мотогодин і періодичність техобслуговування дизельного генератора. В процесі експлуатації, завжди існує знос деталей і комплектуючих. Наприклад, фільтра, якщо їх вчасно не міняти і не здійснювати обслуговування, то будьте готові до збільшеного витраті дизеля або бензину. Важливо обслуговувати дизельні електростанції не тільки поки на них є гарантія, але і після, адже це збільшує термін служби. Регулярне техобслуговування генератора запобігає передчасному зносу вузлів і деталей, тому ми рекомендуємо укласти договір з сервісною службою, після закінчення гарантійного обслуговування. Так, і хотілося б звернути увагу на цей фактор тих, хто бере в оренду ДЕС на невизначений термін. Беручи в оренду бу генератор важливо розуміти ступінь зносу устаткування і що це вам може коштувати.
5. Обсяг паливного бака. Даний параметр, звичайно, не впливає на витрату палива, але потрібно враховувати, в разі, якщо ви використовуєте дизель генератор як основне джерело харчування. Деякі наші клієнти замовляють генератор зі збільшеним паливним баком, для зручності самої експлуатації. В цьому випадку, великий паливний бак дозволяє не турбуватися про те, що в якийсь момент припиниться подача електроенергії. Варто зазначити, що така опція, як вибір обсягу бака, є не в кожного виробника. Більш детально цей момент коштувати уточнити у менеджера офіційного представника заводу в Україні Фого.
6. Потужність. Звичайно ж потужність впливає на кількість палива, що спалюється.
Повторюючи вище викладене, при покупці дизель генератора, ви напевно дізнавалися даний параметр для вибраного обладнання. Але, в деяких випадках, за збігом часу, з’являється бажання розрахувати самостійно наскільки інтенсивно відбувається споживання ДГУ дизеля. Для цього існують різні калькулятори, які дають усереднені цифри. Або ж, норма витрати палива дизельного генератора, може розраховується за формулою. Тут кому, що більше підходить. В середньому, споживання дизельної електростанції на 1 кВт становить 250-300 мл \ год, але в мережі інтернету можна знайти і інші цифри. Тому розрахунок за формулою виглядає приблизно так: середня витрата, в нашому випадку беремо 0,25 л множиться на потужність обраного генератора. Перейдемо до практики. Щоб дізнатися витрата палива дизель генератора на 100 кВт вважаємо: 0,25 * 100 = 25 л \ год.
Наведемо приклад витрати палива для дизельного генератора 10 кВт 50 і 100 кВт, в основі будуть товари, представлені, в нашій лінійці потужностей
Тип двигуна |
Mitsubishi |
Perkins |
Iveco |
Iveco |
Потужність ДГУ, кВт |
10 |
30 |
50 |
100 |
Навантаження, % |
75 |
75 |
75 |
75 |
Витрати, л\год |
2,5 |
6,1 |
10,3 |
20,2 |
7. Марка двигуна. Залежно від виробника двигуна може різнитися і витрата дизеля. Це важливо, коли при виборі, покупець не звертає увагу на те, хто виробляє і в якій країні ДВС. А адже це основа, ніж дешевше використані матеріали і неякісно зібрані двигуна, тим буде вище споживання і нижче ККД. Чи не з метою реклами, а оскільки так і є, завод Фого використовує ДВС тільки перевірених виробників, що дає можливість запропонувати більшу гарантію на обладнання.
Багато покупців перед покупкою порівнюють витрата бензинового і дизельного генератора. Але, на мій погляд, ця тема варта того, щоб про неї написали окрему статтю. Тому, підводячи підсумки, хотілося б відзначити, що є певна норма, яка є усередненою цифрою, але … .як бачите, багато є факторів, які цю цифру можуть збільшити. В першу чергу закликаю вас читати інструкцію по експлуатації дизельного генератора і вчасно проходити ТО. Тоді й устаткування буде економно споживати паливо, а також прослужить багато років.