Для тих, хто любить відпочивати за межею міста на дачі або є власником приватного будинку, напевно, знайомі не дуже приємні ситуації, викликані проблемами з електрикою, її перебоями або зовсім відсутністю. В силу того, що за межею міста часто можливі подібні ситуації, як правило, викликані поганою погодою і низькою якістю проведених ліній електропередач, варто потурбуватися про те, як забезпечити себе надійним джерелом електроенергії. Ідеальним варіантом стане невелика генераторная електростанція. Але яку модель вибрати і з чого почати пошуки?
Найбільш актуальним питанням стає вибір генератора залежно від палива, яке споживає генератор.
Що краще для дачі: бензин, газ або дизель?
Звичайно ж, вибір повинен ґрунтуватися на індивідуальних потребах і перевагах, але загальні характеристики і чим відрізняються три види генераторів з різними паливом все ж варто зрозуміти.
Бензинові генератори
Бензинові електростанції є найбільш дешевими і при цьому відрізняються компактними розмірами і достатньою потужністю (для власників невеликих дач або заміських будинків). Вони відмінно підходять для постачання електроенергією декількох споживачів або, наприклад, для зарядки акумулятора машини.
З переваг можна виділити зручність використання, більшість генераторів на бензині має компактні розміри, і вони легко можуть переміщатися, забезпечуючи електрикою різні ділянки будинку чи дачі.
Їх основним мінусом є досить велика витрата палива. Якщо на самому генераторі Ви зможете заощадити, то на бензині це навряд чи вийде, адже витрата його велика, а ціна самого палива вище ніж для газа або дизеля. Є також генератори з більш низьким споживанням бензину, це інверторні моделі. Але при покупці останніх варто враховувати, що вони коштують дорожче звичайних, хоч і дозволяють заощадити в перспективі.
Дизельні генератори
Дизельні генератори коштують дорожче звичайних бензинових і відрізняються тим, що мають більш широкий діапазон потужностей. Якщо у Вас великий будинок, Вам краще розглянути більш потужні дизельні генераторні установки. При належній роботі системи охолодження дизельні електростанції можуть працювати довше в безперебійному режимі.
До мінусів таких електростанцій можна віднести знайому багатьом водіям проблему – загущення дизеля на морозі (нижче -5 ° С). Через це використання в холодну пору року злегка ускладнюється, за умови запуску на вулиці. Але є маса способів як з цим впоратися. Про це ми писали раніше.
Газові генератори
І ще одним варіантом є газовий генератор, який по праву визнаний найбільш економічним і тихим, але варто визнати, що для домашнього використання це не найкращий варіант. По-перше, газовий генератор можна використовувати тільки, якщо до Вашої заміської ділянки вже підведений газ. Можна придбати генератор, який використовує балон в якості джерела газу, але з його заправкою доведеться повозитися. Навіть у разі наявності доступу до газової магістралі на ділянці, підключення може виконуватися тільки фахівцями. Також варто враховувати вихлопи, які відбуваються при згорянні газу. Зазвичай, це ідеальні моделі для виробничих цілей, де можна обладнати вентиляцію і відведення переробленого газу.
З технічної точки зору для невеликих і середніх дач або заміських будинків найкраще вибрати бензиновий генератор з характеристиками, зазначеними нижче:
- потужність: від 1,8 до 15 кВт;
- кількість фаз: одна або три;
- тип запуску: ручний або електростартер;
- паливний бак: стандартний або збільшений;
- клас захисту: IP23, IP54;
- наявність стабілізації напруги.
Вдаючись до цих характеристик, Ви зможете придбати надійний електрогенератор для заміського будинку або дачі, щоб проблеми з електрикою більше не турбували Вас. Але також враховуйте індивідуальні потреби, адже для великих територій можна використовувати зовсім інші параметри.