Перш ніж визначитися з типами дизельних генераторів, необхідно зрозуміти, що собою являє сама Дизельелектростанція. У просторі інтернету представлено безліч варіантів скорочень і найменувань даного агрегату, а саме:
ДГА (дизель-генераторний агрегат), ДЕС (дизельна електростанція), ДГУ (дизель-генераторна установка), ПЕС (пересувна електростанція), ЕД (дизельна електростанція).
Згідно з визначенням Вікіпедії дизель генератор – це не що інше як автономна, підстанція (мобільна або стаціонарна), оснащена двигуном внутрішнього згоряння і альтернатором, використовувана для забезпечення одно- або трифазного обладнання електрикою. Вся ця конструкція розташована на рамі, що забезпечує упор.
Дана стаття про види дизельних генераторів буде корисна інженерам, які тільки приступили до вивчення і вибору необхідної підстанції для свого об’єкта, для монтажників даного обладнання або менеджерів з продажу.
Критеріями вибору дизельгенераторов можна назвати: сфера застосування, необхідна потужність, місце установки, необхідність в АВР, комплектація, мобільність і т.п.
Якщо говорити про сферу застосування дизельного генератора, то це може бути побутове застосування або ж застосування в промислових або комерційних масштабах.
Існує факт, що в промисловому або комерційне використання дизельний генератор значно вигідніше бензинового. Найчастіше це пов’язано з високою вартістю палива останнього.
Давайте розглянемо, як правильно вибирати і купувати дизельний генератор. Адже ціни на дизельні генератори, які використовуються для комерційних або промислових цілей, можуть досягати сотень тисяч гривень і вище. Тому пропонуємо ознайомитися з типами і технічними характеристиками дизельних генераторів і нашими рекомендаціями.
Типи дизельних генераторів, характеристики і критерії вибору:
- потужність, як один з найважливіших показників при виборі дизель-генератора. Адже незалежно від поставлених завдань, генератор має кілька режимів потужності. У нормальних умовах дизельна електростанція повинна працювати на 70% від загальної потужності. Це пов’язано з двома факторами: термін служби двигуна і погана переносимість двигуном низьких оборотів. Крім того, дуже важливо враховувати пускові струми пристрою. Щоб уникнути передчасного виходу з ладу двигуна, розрахунок потужності по генераторної установки повинен виробник фахівець з урахуванням потреб підприємства. В цілому, найчастіше дизельні генератори зустрічаються з потужністю від 13 кВт (17 кВА) і вище.
- тип конструкції має на увазі використання кожуха або контейнера (як його можуть називати в народі). Як правило, в разі установки ДГУ на вулиці рекомендується використовувати кожух, який виступає не тільки захистом від зовнішніх природних або інших чинників (механічних), але і є додатковим шумоизолятором. Якщо говорити про використання дізельгенератора в приміщенні, то на практиці, його купують без кожуха, що знижує вартість самого пристрою, але не захищає від шуму, який може досягати 97 дБ (відповідає Європейським нормам). ДГУ може комплектуватися контейнером в тому випадку, коли на об’єкті установки передбачаються умови з підвищеними температурами.
- типи стартерів ще один важливий критерій при виборі дизельного генератора, адже він впливає безпосередньо на спосіб запуску установки. На ринку представлені пристрої з ручним і автоматичним стартером. Для комерційних або виробничих підприємств рекомендується віддавати перевагу автоматичному, оскільки в даному випадку вам немає необхідності знаходиться поруч з пристроєм в разі аварійного відключення підприємства від прямої лінії подачі електрики. Найчастіше, автоматичний запуск генератора – це опція, яка набуває у вигляді окремого пристрою, званого АВР – автоматичне введення резерву. Тобто, в разі відключення електрики основного, генератор запускається автоматично в будь-який час доби. Це особливо важливо для підприємств, діяльність яких пов’язана з виробництвом або реалізацією продуктів харчування, скотарства, вирощуванням рослин, фруктів і т.п
- мобільність установки. Залежно від потреби об’єкта дизельгенераторних станція може бути мобільною (тобто пересувний) або ж встановлений монолітно. Особливо часто такий спосіб можна зустріти на АЗС, де використовуються ДГУ встановлені на вулиці, в кожусі і на спеціальному бетонній основі. Пересувні дизельгенератори (ВЕЗ), як правило використовуються підприємствами, що спеціалізуються на будівництві або ремонті доріг, мостів та інших об’єктів.
Компанія Fogo-Україна працює на нашому ринку понад 11 років, за цей час нами було продано і встановлено понад 3500 генераторів на об’єктах різного призначення. Тому пропонуємо ознайомитися з можливими варіантами потужностей при виборі дизельного генератора. Звичайно, кожен об’єкт по-своєму унікальний і вимагає індивідуального прорахунку, але в середньому це виглядає так:
- АЗС від 30 до 100 кВт;
- агро-, птахокомбінати від 120 кВт до 500 кВт;
- ЦОДи, хостинг компанії в середньому 500 кВт;
- заводи з виробництва тютюну в середньому 500 кВт;
- тепличні господарства, в залежності від обсягів об’єктів, від 50 кВт до декількох мегават;
- житлові комплекси від 200 кВт і до декількох мегават;
- готелі від 50-500 кВт;
- лікувальні установи в середньому 500 кВт;
- загальноосвітні установи 100-500 кВт;
Вище нами було розглянуто різні типи, характеристики і критерії, які слід враховувати при покупці дизельних генераторів. Для загальної переконливості вибору такого пристрою як дизельна електростанція рекомендуємо звернутися до наших фахівців, оскільки у нас такі переваги: прямий імпорт, свій штат інженерів, безкоштовна доставка і пуско-наладка. В результаті ви отримуєте ДГУ + установку під ключ, а також навчання фахівців по використанню електростанції.